verba volant, scripta manent

Posts tagged experimental

4 notes

157 Plays
Crystal Castles
Mercenary

Herhalde şu son 1 yıldır araba yolculuklarında insanlara sert bir emrivakiyle dinlettiğim şarkıların başında bu geliyordur. Açıklamam ise hiç değişmiyor: “ALLAAAMA KİTABIMA (ki yok öyle bir şey ama nys .s.s) bu şarkı drone lan, yok yani öyle new rave ile sik sokla falan alakası yok.”

Alakası tabi ki var ama ben bu şarkıyı dinlerken herhangi bir Skins kafası yaşamaktan ziyade, kendimi, tuğlaları Sunn O))) tarafından örülmüş bir ses duvarı içerisinde, şarkının 2. dakikası ile birlikte göğsümü parçalamaya başlarken hayal ediyorum.

Alice Glass orospusuna çoğaşığım ben ya… :(

Filed under crystal castles mercenary crystal castles (iii) electronic experimental

12 notes

Bu sikik gündem içerisinde Justin Broadrick’in Cult of Luna remixlemesi gibi epik haberler atlanıyor, üzülüyorum.

İlk 4 dakikasının gayet bayık geçmesi, JKB’nin esas dokunuşunun bundan sonra ortaya çıkması gibi nedenlerden ötürü geçmiş remixlerine (Pelican, EARTH, Pyramids etc.) kıyasla pek başarılı bulmamış olsam da bu iki ismin yan yana gelmesi bile beni heyecanlandırıyor.

Ha bu arada, alkol yasakları he mi? Bu müzikler olduğu sürece ben bir yolunu bulurum, şimdi muhafazakar orospu çocukları düşünsün.


jkflesh:

Justin Broadrick remixes Cult of Luna - free download.

JKB:

"It was both a pleasure and a challenge to work on such an sprawling epic song. (There was) so much material to choose from and to attempt to refocus in my own context, and a challenge to make something new and concise which resonates like the original."

Johannes Persson:

"When I was 14 years old, my friend taught my how to play guitar. We spent hours listening to songs and then trying to play them. One of the records he had was the Streetcleaner LP that since has been continuously in my rotation for almost 20 years, so listening to Justin’s remix of “Vicarious Redemption” kind of felt like going full circle. Justin has created something new with the elements of the song which, in my opinion, is the only way to justify a remix.”

Filed under cult of luna vicarious redemption vertikal justin broadrick remix ambient experimental soundcloud