verba volant, scripta manent

Posts tagged neurosis

3 notes

Aynı gün içerisinde yeni Godspeed You! Black Emperor ve Converge albümleri ile Touché Amoré / The Casket Lottery splitini dinlemeyi ruhum kaldırır mı emin değilim. Bunlar yetmezmiş gibi bugün yarın Neurosis düşer, üstüne Sage Francis konserine her zamanki gibi büyük ihtimalle gidemeyecek oluşum koyar. Mailorder yapayım da bari züğürt tesellisi olsun, uzun süredir ihmal ediyor olduğum arşivimle biraz ilgileneyim artık desem, para harcama önceliklerim brutal bir şekilde tüm zevklerimi gözardı edecek şekilde olmak zorunda şu aralar. Ben en iyisi bu acılarımı zamana yayayım. Uzun lafın kısası, önümüzdeki bir süre ben YOĞUM arkadaşlar, keeendinize iii baqıoosunuss beni üzmüüoossunuuusss.

NP: Matkap sesi. :(

Filed under godspeed you! black emperor converge touché amoré the casket lottery neurosis sage francis tek yazı içerisinde bu kadar zalım grup tag'i fazla zamanlamanızı skiim personal

1 note

"Walking amongst the stones from the sky, feeling their rhythm wash over me…"

Söz konusu Neurosis gibi ALLAH bir grup olduğunda ne en sevdiğim şarkısı ne de en sevdiğim albümü gibi bir seçim söz konusu olabilir. Amma ve lakin, her atlatılamayan Pazartesi sendromu bir şekilde bu şarkıyla sonlanıyorsa bunun da bir anlamı olmalı… Ve bugün çok Neurosis bir gün.

Klip, 2003 Relapse Contamination Festival DVD’sinden alınma. Son derece nevrotik ve hatta Jesu-ish bir çalışma olmuş, bu anlamda her yönüyle buram buram Josh Graham işi gibi duruyor. Şu aşağıdaki konuşma da YouTube yorumlarından alınma, gençler sağolsunlar başka söze gerek bırakmamışlar:

- Neurosis is the band that I could never ever explain to anyone. In fact, I have an easier time describing other people’s music with Neurosis than describing Neurosis. Funny.
- Tell them Neurosis is art. Neurosis is life. Neurosis is death and density. Neurosis is music, but more than music. Neurosis is a spiritual experience. I’ve been an atheist since I was 13, and this is the closest I’ve ever come to feeling “God”.

Filed under neurosis stones from the sky a sun that never sets sludge post metal doom metal experimental youtube